Podyplomowe Studia Realizacja Filmowa i Telewizyjna

Studia powstały z myślą o absolwentach szkół wyższych, którzy pracują lub chcieliby w przyszłości związać się z branżą filmową lub telewizyjną. Ideą studiów jest przekazanie słuchaczom profesjonalnej wiedzy oraz umiejętności z zakresu realizacji form filmowych i telewizyjnych. Proponowane przedmioty znajdują się w programach większości szkół filmowych na świecie i – co najważniejsze-prowadzone są przez kadrę związaną bezpośrednio z branżą telewizyjno-filmową. Są wśród niej reżyserzy, operatorzy filmowi, realizatorzy filmowi, realizatorzy tv, montażyści dźwięku i obrazu, realizatorzy światła, scenografowie. Studia wypełnione są w większości zajęciami praktycznymi, przygotowanymi zarówno z myślą o początkujących adeptach sztuki telewizyjnej i filmowej, jak i o studentach, którzy świat telewizji i filmu dopiero poznają. Każdy semestr zakończony jest sesją egzaminacyjną. Uczestnictwo w takich przedmiotach, jak scenariuszopisanie, reżyseria, język filmu, sztuka operatorska, fotografika, realizacja obrazu, montaż filmowy czy realizacja dźwięku – da studentom z pewnością nie tylko wiele satysfakcji, ale i wiele praktycznych umiejętności, które wykorzystają później w czasie aktywności zawodowej.

Czas trwania: 3 semestry

Koszt semestru: 2100 zł

Wpisowe: 100 zł

Rekrutacja od 15 maja do 20 września.